האם אתם עקביים?

כדי לייצר ולתחזק מותג מצליח, ישנה חשיבות רבה לעקביות: 

בעיצוב הגרפי- פרסומים, תקשורים, חומרים שיווקיים, דיגיטל, דפוס וכיו״ב.
בערכים ובמסרים.  

כפי שאנחנו מוצפים יום יום בתוכן ופרסומים של המון חברות ומותגים, כך גם הלקוחות שלנו. המטרה היא בכל זאת ליצור חיבור והזדהות של לקוחות עם המותג שלנו. כדי ליצור חיבור וזיהוי לא מספיק להיות בולטים או מיוחדים מול המתחרים שלנו. לקוח שנתקל בפרסום שלנו אולי יתלהב ויתחבר לאותו פרסום, אך אם לא נשמור על עקביות- בפעם הבאה שיראה פרסום שלנו אין הבטחה שיקשר אותו לפרסום הקודם שאהב – ואלינו כחברה ומותג. אם כבר רכשנו את האמון של הלקוח, נרצה לחזק ולשמר אותו.

עלינו לאפיין מה הם אותם אלמנטים ויזואליים שמאפשרים זיהוי של המותג שלנו על ידי הלקוח, ולהקפיד להשתמש בהם באופן יצירתי ונבון בכל תקשורת עם הלקוח. למשל: גריד קבוע של פוסטים ברשתות חברתיות או גריד קבוע של תקשורים במייל, פלטת הצבעים של המותג, פונטים, אלמנטים וצורות גרפיות וכד׳. 

נרצה שהלקוחות שלנו יזהו ויתחברו אלינו בכל מקום שהם נתקלים בנו- באתר האינטרנט, ברשתות החברתיות, בשילוט חוצות, בתערוכה וגם פיסית בבית העסק שלנו. 

יכולות להיות סיבות שונות לכך שאנו לא מספיק עקביים – רצון לחדש, לרגש, להיות בולטים מול אחרים, רצון לא להיות חד גוניים, אך חשוב לזכור- הדברים אינם סותרים! ניתן להיות עקביים וגם ייחודיים, מקוריים ויצירתיים. להפך- רצוי. 

אבל עקביות זה לא רק בתקשורת החזותית. גם הערכים והמסרים שלנו צריכים להיות עקביים. אלה באים לידי ביטוי בין היתר בתוכן שלנו ובשימוש בקופירייטינג. מה אנחנו אומרים ואיך אנחנו אומרים. מדובר בערכים שאנחנו מגדירים עבורנו כחברה ועבור הלקוחות שלנו כנותני שירות. הם צריכים כמובן להיות אותנטיים ומחוברים למציאות, אלה דברים שאי אפשר באמת לזייף. נרצה שגם העובדים שלנו יתחברו ויבינו את אותם ערכים, ויתקשרו אותם בכל מגע שלהם עם הלקוחות. לעובדים יש חלק חשוב בהטמעת המותג והערכים שלו. 

חשוב לזכור שלוקח זמן להטמיע ולבסס מותג ולכן נדרשת סבלנות, התמדה וע-ק-ב-י-ו-ת. 

נשמח לשוחח עוד ולייצר יחד איתכם עקביות למותג שלכם והצלחה לעסק שלכם.